Kedi Kumunuz Ne Kadar Doğal?

Kedi Kumunuz Ne Kadar Doğal?

Doğal kedi kumu kullanmak başta kediniz, sonra da sizin için sağlıklıdır. Kedinizin birebir temasta bulunduğu kum doğal olmadığında sağlıksal açıdan birçok problemlere sebep olabilir. Doğal olmayan kedi kumlarının tozlarının solunması, temasta bulunulması ciddi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Kediniz ve kendi sağlığınız için doğal kedi kumu kullanmanızı tavsiye ederiz. Doğal kedi kumu tabiri doğada tamamen çözülebilen ve kimyasal tepkimeye neden olmayan, zararlı hiçbir kimyasal madde içermeyen kumlardır.

Doğadaki minerallerin bir araya getirilerek oluşturulduğu kedi kumları en sağlıklı olanlardır. Bentonit maddesinden yapılan ve yüksek sıvı emici özelliği bulunan kedi kumu ürünleri en sağlıklı olanlardır. Bentonit kumlar sıvıyla temas ettiklerinde katılaşarak bir kütle oluştururlar. Günlük olarak kumda biriken atıkları temizlediğinizde kum içerisinde herhangi bir sıvı ve katı atık kalmamış olur. Diğer kumlar gibi sıvıyı içine hapsederek kum kabının içinde kalmaz, sıvıyı hapseder ve katılaşır. Topaklanan kedi kumu olarak adlandırılan bentonit kumlar tamamen doğaldır ve doğada tamamen çözünebilirler. Normal şartlarda marketten bir kedi kumu satın aldığınızda üzerinde şu ibareyi görürsünüz: “Bir paket kedi kumu 1 ay yeterli gelmektedir.

Hangi kediye 1 ay boyunca aynı kum dayanmış? Bir hafta veya on gün sonra kumdan gelen kokulara dayanabiliyorsanız bir ay boyunca kullanabilirsiniz elbette. Ancak birçok titiz kedi sahibi daha 10 gün dolmadan kumu yenilemek isteyeceklerdir. Doğal kedi kumu kullandığınızda bu durumla karşılaşmazsınız. Normal boy bir paket aldığınızda kum eksildikçe takviye yaparak bentonit kumları bir aydan daha uzun süre kullanmanız da mümkün. Sürekli olarak topaklanan atık kumu kaptan uzaklaştırdığınız için herhangi bir koku problemi de bulunmuyor. Bentonit kumlarda oluşan toz miktarı da diğer kumlara göre yok denecek kadar az.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Torun Banyo Modelleri

Torun Banyo Modelleri

Otel Ortamlarında Konfor ve Huzur

Otel Ortamlarında Konfor ve Huzur

Konya’nın Emlak Markası: Enkay İnşaat

Konya’nın Emlak Markası: Enkay İnşaat

Online Sitelerde İletişim Desteği Nasıl Yapılır?

Online Sitelerde İletişim Desteği Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir