Kedi Kumunuz Ne Kadar Doğal?

Kedi Kumunuz Ne Kadar Doğal?

Doğal kedi kumu kullanmak başta kediniz, sonra da sizin için sağlıklıdır. Kedinizin birebir temasta bulunduğu kum doğal olmadığında sağlıksal açıdan birçok problemlere sebep olabilir. Doğal olmayan kedi kumlarının tozlarının solunması, temasta bulunulması ciddi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Kediniz ve kendi sağlığınız için doğal kedi kumu kullanmanızı tavsiye ederiz. Doğal kedi kumu tabiri doğada tamamen çözülebilen ve kimyasal tepkimeye neden olmayan, zararlı hiçbir kimyasal madde içermeyen kumlardır.

Doğadaki minerallerin bir araya getirilerek oluşturulduğu kedi kumları en sağlıklı olanlardır. Bentonit maddesinden yapılan ve yüksek sıvı emici özelliği bulunan kedi kumu ürünleri en sağlıklı olanlardır. Bentonit kumlar sıvıyla temas ettiklerinde katılaşarak bir kütle oluştururlar. Günlük olarak kumda biriken atıkları temizlediğinizde kum içerisinde herhangi bir sıvı ve katı atık kalmamış olur. Diğer kumlar gibi sıvıyı içine hapsederek kum kabının içinde kalmaz, sıvıyı hapseder ve katılaşır. Topaklanan kedi kumu olarak adlandırılan bentonit kumlar tamamen doğaldır ve doğada tamamen çözünebilirler. Normal şartlarda marketten bir kedi kumu satın aldığınızda üzerinde şu ibareyi görürsünüz: “Bir paket kedi kumu 1 ay yeterli gelmektedir.

Hangi kediye 1 ay boyunca aynı kum dayanmış? Bir hafta veya on gün sonra kumdan gelen kokulara dayanabiliyorsanız bir ay boyunca kullanabilirsiniz elbette. Ancak birçok titiz kedi sahibi daha 10 gün dolmadan kumu yenilemek isteyeceklerdir. Doğal kedi kumu kullandığınızda bu durumla karşılaşmazsınız. Normal boy bir paket aldığınızda kum eksildikçe takviye yaparak bentonit kumları bir aydan daha uzun süre kullanmanız da mümkün. Sürekli olarak topaklanan atık kumu kaptan uzaklaştırdığınız için herhangi bir koku problemi de bulunmuyor. Bentonit kumlarda oluşan toz miktarı da diğer kumlara göre yok denecek kadar az.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kadınlar İçin Çiçek Neden Önemlidir?

Kadınlar İçin Çiçek Neden Önemlidir?

Bakır Kalaylanması Ne Kadar Sürede Bir Yapılmalıdır?

Bakır Kalaylanması Ne Kadar Sürede Bir Yapılmalıdır?

Düğün Fotoğraflarınızda Ordu Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğraflarınızda Ordu Düğün Fotoğrafçısı

Probleminiz Hangi Hukuki Dava Sürecine Ait?

Probleminiz Hangi Hukuki Dava Sürecine Ait?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir