Varis Nedir? Varis Kliniklerinde Verilen Hizmetler Nelerdir?

Varis Nedir? Varis Kliniklerinde Verilen Hizmetler Nelerdir?

Özellikle bacaklardaki toplardamarların iyi çalışmaması sonucu oluşan varis, tıptaki adıyla venöz, yaşam standartlarını düşürerek kişilerde büyük huzursuzluklara neden olan bir hastalıktır. Yüzeyden geçen toplardamarın görünür hale gelip, mavi veya mor renkli olarak çıkıntılar oluşturmasıyla varisler oluşmaktadır. Varis hastaları genellikle bacaklarında bulunan ağrı ve sızılardan şikayetçi olurlar. Bu yüzen varis kliniklerinde hastalara bu acılarından ve sızılarından kurtulabilmeleri için çeşitli tedaviler ve teşhisler konulmaktadır. Bu çeşit tedaviler ile birlikte de herkes çok daha iyi bir tedavi almış olacak ve de istenildiği gibi güzel bir tedavi almış olacaktır. Toplardamarlar içerisinde kanın yukarı doğru akmasını yani kalbe doğru çıkışını sağlayan kapakçıklar bulunur ve bu kapakçıklar ayağa kalkma esnasında kanın aşağı inmesini engellemektedirler. Ancak kapakçıların hasar görmesi veya iyi çalışamaması durumunda kan geri dönerek aşağı iner ve damarlardaki basıncı artırmaktadır. Tabi bu hastalığın teşhisi varis kliniği ortamında yapılacak tetkiklerle sağlanabilmektedir.

Variste toplardamardaki basıncın artması damarı belirginleştirerek görünür hale getirmektedir. Bu hastalıkta ilk şikâyetler bacak estetiğinin bozulması yani görüntü bozukluğudur. Bu estetik bozulmalara ilaveten akşamüzerleri artan ağrılar da şikâyet konusu olmaktadır. İlerleyen safhalarda ise bacaklarda kaşıntı, şişlik ve geceleri görülen kramplar hastaların yakınmaları arasında yer almaktadır. Hekimlere gelen bu şikâyetler doğrultusunda hastalığa varis teşhisinin konulmasının ancak varis kliniği ortamında yapılacak ultrasonlarla anlaşılması mümkün olduğundan, hastalar kliniklere yönlendirilmektedir. Varis gelişen toplardamarlar, ciltte çatlamalara ve kanamalar da neden olabilmektedir ki bunların enfeksiyon kapması sonucu yaralar, lekeler oluşabilmektedir. Varis teşhis yöntemleri genelde doktorlar tarafından lazer yöntemli ile yapılmaktadır. Böylece en iyi ve en düzgün bir şekilde tedavi almış ve geri dönüşüm almış olacaksınız. Bu konularda gerekli her türlü öneme ve duruma göre davranmalısınız. Böylece istenildiği gibi güzel ve hoş bir şekilde tedavi alacak ve istediğiniz gibi de tedaviler alarak güzel bir şekilde bu tedavileriniz sonlandırabileceksiniz.

Dünyada her dört kişiden birinde görülen varis, ülkemizde de neredeyse 25 kişide görülen bir hastalıktır ve bacaklardaki görüntü değişikliği şikâyetiyle ilk tanısı konulsa da kesin tanı varis kliniği ortamında yapılan dopler ile ortaya konulmaktadır. Bacaklarında şişlik, renk değişikliği, morluk, yaralar oluşması, görüntü bozukluğu gibi şikâyetlerin dikkatle incelenerek detaylı araştırma yapılması gerekmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor

Elektronik Sigara Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor

Bursa Spa En İyi Spa Merkezi

Bursa Spa En İyi Spa Merkezi

En Uygun Protez Saç Fiyatları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

En Uygun Protez Saç Fiyatları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir