Saflı Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Saflı Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Saflı cami halısı, toplu ibadetlerimizi yaparken camilerde en çok karşılaşmış olduğumuz, en çok tercih edilmekte olan cami halısı detayları arasında yerini almaktadır. Saflı cami halısı, göbekli cami halısı gibi gösterişli dikkat çekici ve merkeze alınmış olan desenleri ihtiva etmez. Desen yerine daha çok İslami motifleriyle dikkat çeker diyebiliriz. Daha mütevazi işlemeler ve motifler bulunur.

Cami gibi toplu ibadetlerin yapıldığı yerlerde bu seçeneğin ön plana çıkmasında tabii ki belli başlı özellikler vardır. En başta söylenebilecek şey, camilerin genel itibariyle orta ya da küçük iç mekan alanlarına sahip olmasıdır. Eğer çok büyük bir iç mekan tasarımından bahsediyorsak o zaman göbekli halılar tercih edilebilir. Göbekli halıların taban alanları çok daha büyük olmaktadır.

Ancak orta ve küçük mekanlara uyumuyla, antibakteriyel olmasıyla, cami halısı fiyatları skalasında nispeten ekonomik olmasıyla birlikte saflı seçeneğinin kullanılması mantıklıdır ve tercih sebebi olmaktadır. Mimari açıdan önemli bir yere sahip olan camilerimize uyum konusunda da sadelikten yana olan saflı cami halıları, tek renk olma özelliğiyle de uyum sağlamaktadır.

Pandemi koşullarında temizliği kolay olan, antibakteriyel olma özelliği taşıyarak yün halı kadar virüs tutmayan saflı cami halısını, koşullar gereğince çok daha sık tercih etmeye başladık. Önemli olan konu, dokumasının sık olması, temizliğinin kolay olması ve kaygan olmamasıdır. Bu detaylara da özen göstermeli, dikkat çekmeliyiz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Torun Banyo Modelleri

Torun Banyo Modelleri

Otel Ortamlarında Konfor ve Huzur

Otel Ortamlarında Konfor ve Huzur

Konya’nın Emlak Markası: Enkay İnşaat

Konya’nın Emlak Markası: Enkay İnşaat

Online Sitelerde İletişim Desteği Nasıl Yapılır?

Online Sitelerde İletişim Desteği Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir