Rusya’da Dil Eğitimi Almak ve Sağladığı Avantajlar

Rusya’da Dil Eğitimi Almak ve Sağladığı Avantajlar

Rusya’da dil eğitimi çoğunlukla üniversite programlarında verilmektedir. Fakat geçtiğimiz yıllarda özel Rusya dil kursu olarak hizmet vermeye başlayan birçok firma açılmıştır. Yani dil eğitimi veren özel okulların sayısı epey çoğalmıştır. Rusça, Ukrayna başta olmak üzere Türkiye daha birçok ülkede kullanılan geçerli ve yaygın bir dildir. Eğer Rusça öğrenmek istiyorsanız Rusya’da dil okulu olarak hizmet veren birçok kuruluş mevcuttur. Bu kuruluşlardan herhangi birine başvurarak, kaydınızı yaptırdıktan sonra eğitiminize hemen başlayabilirsiniz. Rusçayı Rusya’da öğrenmenin bir artısı da oranın ruhunu ve kültürünü yaşayarak ayrıca günlük hayatınızda Rusçayı kullanıp pratik yaparak öğrenebilmenizdir.

Rusya dil okuluna gitmeye karar verdiniz ve bütün hazırlıklarınızı yaptınız. Kaliteli olarak eğitim alabileceğiniz iki şehir mevcut. Bunlardan birincisi Rusya’nın tarihi kültürünü yansıtan Moskova şehridir. Şehrin merkezinde bulunan State Historical Müzesi, Kremlin Sarayı, Troya hazinesinin bulunduğu meşhur Pushkin Museum Of fine Arts ve Kızılmeydan gibi birçok yer aldığınız dil eğitiminin yanı sıra Rusya’nın tarihi olgularına da tanıklık etmenizi sağlıyor. Diğer bir şehir ise, St-Petersburg’tur. Şehrin nüfusu yaklaşık 5 Milyon’dur ve tamamen modern, çağı yansıtan bir şehirdir. Şehrin kuruluş amacı ” Avrupa’ya açılan kapı ” olarak düşünülmüştür. Dostoyevski’nin en ünlü eserleri Suç ve Ceza, Ezilenler romanları da bu şehirde geçmiştir. Bu şehrin bir diğer özelliği de kuzeyde bulunan bir şehir olduğu için kışın günler çok kısadır. Ancak Haziran ve aylarında gündüzler uzundur. Öyle ki bu aylarda 2 hafta boyunca güneş hiç batmaz ve” beyaz geceler” olarak anılır. Eğitiminizi yapacağınız bu şehirlerde daha çok tercih edilen eğitim programları genel Rusça, iş için Rusça, birebir Rusça şeklindedir.

Rusya’da dil eğitimi almanın size sağladığı birçok avantaj olacaktır. İlk olarak öğrencilerin üniversiteyi bitirdiklerinde sahip oldukları bir yabancı dilin yanı sıra Rusçada öğrenmeleri diğer adaylara nazaran daha avantajlı olmalarını sağlar. Rusya’da dil eğitimi alan kişilerin kazandığı bir diğer avantaj ise sadece Rusça öğrenmekle kalmayıp Rusya’nın kültürünü ve yaşayış biçimini yakından görerek Rusçayı daha hızlı kavrama olanağı sağlar. Turizm sektöründe de büyük öneme sahip Rusça dili bu sektör için gerçekten büyük bir yatırımdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

İngiltere Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

EB 5 Vizesi Nedir?

EB 5 Vizesi Nedir?

İş Güvenliği ile İşinizi Sağlama Alın

İş Güvenliği ile İşinizi Sağlama Alın

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir