Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Ada tüp bebek merkezi kıbrısın tüp bebek tedavisi konusundaki en iyi merkezlerinin arasında yer almaktadır. Ada tüp bebek merkezi birçok başarıya imza atmıştır fakat son zamanlarda ebeveynler arasında en popüler olanı bebek cinsiyet seçimidir. Kıbrısta cinsiyet seçimi alanında çalışan yerlerin başında burası gelir. Birçok çift tüp bebek tedavisi yöntemiyle bebeklerinin cinsiyetini seçme amacıyla ada tüp bebek merkezine başvurmuştur ve çoğunluğu olumlu sonuç almış ve memnun ayrılmışlardır.

Bu yöntemin ana teması bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde katkısı olan X ve Y kromozomlarıdır. Kadında bulunan XX kromozomuyla, erkekte bulunan XY kromozomun iki adet birleşme ihtimali vardır. Bunlar; XX ve XY dir. XX kromozom birleşimi bebeğin kız olacağına, XY kromozom birleşimi ise bebeğin erkek olacağına işaret eder ve bu sayede genetik düzeyde bebeğin cinsiyeti anlaşılır. Uzmanlar bu kromozomlar üzerinde yıllarca uzun çalışmalar sürdürmüşler ve bir sonuca varmaya çalışmışlardır çünkü ebeveynlerde bebeğin cinsiyetine karar verme uzun zamandır oldukça çok talep edilen bir işlemdir. Uzun çalışmalar sonunda bazı sonuçlara varılmış ve bu süreç bir tedaviye dönüşmüştür.

Bir çok çift bu tedaviden faydalanmış ve sağlıklı bebeklere sahip olmuşlardır. Bu alandaki başarılı sonuçlar bebeklerin cinsiyetlerini kendileri seçmek isteyen ebebeynleri bu alana daha çok yöneltmektedir. Bu süreç tüp bebek tedavi sürecinin bir uzantısıdır ve tüp bebek merkezlerine giderek ebeveynler süreç hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir