Jinekomasti Spor İle Geçer Mi?   

Jinekomasti Spor İle Geçer Mi?  

Meme dokusunun daha derli toplu bir görüntü kazanmasında sporun etkisi kaçınılmazdır. Kadınlar için dahi sıklıkla önerilmektedir. Aşırıya kaçmadığı müddetçe spor yapılması tavsiye edilmektedir. Elbette ki kadınlarda profesyonel derecelerde spor yapmanın sonuçlarından bir tanesi göğüslerin aşırı küçülmesidir. Yağ dokusunun kaybolmasıyla birlikte bu etki görülmektedir. Bu noktada kişiler, meme büyütme operasyonlarını talep ederek, daha dolgun göğüs ölçülerine sahip olabilirler. Primer burun estetiği operasyonları kadar da yaygın olduğu bilinmektedir.

Kadınlar tarafında meme dokusu ile yaşanmakta olan problemler, implant takılmasıyla son bulmaktadır. Erkekler tarafında ise yaşanan sorunlar biraz daha farklıdır. Erkeklerde görülmekte olan aşırı meme büyüme sendromu, biraz daha uzun süreli olabilmektedir. Cerrahi operasyon süreci her ne kadar uzun süreli olmasa da tam anlamı ile iyileşme süreci için kadınlara kıyasla biraz daha uzun sürenin geçmesi gereklidir.

Jinekomasti ameliyatı olmuş olan kişileri incelediğimizde genel itibariyle bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun profesyonel sporcular olduklarını görebiliyoruz. Bu durum tabii ki insanları da şaşırtabiliyor. Bu kadar spor yapan insanların göğüslerinde nasıl olur da fazladan yağ birikebiliyor? Sorunun kaynağına indiğimizde profesyonel sporcuların kullanmış oldukları steroid gibi takviyelerin yer aldığını görebiliyoruz.

Özellikle sporcuysanız ya da hayatınızda spor büyük bir yer kaplıyorsa veya jinekomasti sorununu spor ile çözebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Estetik cerrahi yardımı, tek ve net çözüm olarak karşımızda yer almaktadır. Ameliyat sonrasında ise spor yapmaya devam ederek, göğüslerinizin daha kaslı ve lifli bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor

Elektronik Sigara Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor

Bursa Spa En İyi Spa Merkezi

Bursa Spa En İyi Spa Merkezi

En Uygun Protez Saç Fiyatları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

En Uygun Protez Saç Fiyatları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir