İmplant Tedavisinde Başarı Oranı   

İmplant Tedavisinde Başarı Oranı  

Diş ağrısı, ne yazık ki bazı zamanlarda kronik olabiliyor. Böyle bir durum karşısında kişinin yaşam kalitesi ciddi anlamda zarar görebiliyor. Güçlü diş ağrılar, kişiyi uykusundan, beslenmesinden ediyor diyebiliriz. Dolayısıyla hastaların en aciliyetiyle birlikte bir diş hekimine görünmesi önemli oluyor. İmplant tedavileri, diş ağrısı yaşayan, artık yeme zorluğu çekmekte olan kişiler için oldukça tercih edilen tedavi yöntemlerindendir.

Titanyum malzemesinin kullanılarak üretilmesiyle elde edilmiş olan diş kökleri, implant tedavisi içerisinde kullanılmaktadır. Diş hekimlerine gitmekten çekinenler, birtakım endişeleri olanlar tabii ki soru işaretlerine sahip olabiliyorlar. Mesela ağrı sızı yaşayıp yaşamayacakları ile ilgili soru işaretleri barındırabiliyorlar. Peşinen söyleyebiliriz ki, hayır. Uygun anestezi yöntemleri sonucunda ağrı sızı süreci yaşanmayacaktır.

Tedavinin başarı oranı, hastalar tarafından merak edilebiliyor. Yeniden bir diş ağrısı ile karşılaşacak mıyım? Bir daha diş hekimine gitmeme gerek kalacak mı? Endişelerinizi anlayabiliyoruz. Ancak merak etmeyiniz diyoruz. Çünkü implant tedavisi süresi içerisinde kullanılacak tedavi yöntemleri ve malzemeler sayesinde, yüzde 98’e kadar başarı oranı garanti edilmektedir. Yüzde 2’lik kısım ise bazı durumlarda vücudun malzemeyi kabul etmemesinden kaynaklanabilmektedir. Veya ortodonti sorunlarının varlığı sebebiyle tedavi ertelenebilmektedir.

Dişlerinize gerekli zamanı ve ilgiyi ayırmalısınız. Mümkünse yılda en az bir kere dişlerinizin kontrollerini de yaptırmalısınız. Muayeneye görünmeli, diş hekimlerinin görüşlerini almalısınız. Diş estetiği açısından ilgili muayenelerin son derece önemli olduklarını belirtmek istiyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor

Elektronik Sigara Türkiye’de Ne Kadar Kullanılıyor

Bursa Spa En İyi Spa Merkezi

Bursa Spa En İyi Spa Merkezi

En Uygun Protez Saç Fiyatları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

En Uygun Protez Saç Fiyatları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi

ISO 18295 Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir