EB 5 Vizesi Nedir?

EB 5 Vizesi Nedir?

Eb 5 vizesi nedir ve nasıl alınır merak ederseniz bu yazımız size rehberlik edecek bilgileri içeriyor olacaktır.

EB 5 vizesi nedir sorusunun cevabını merak eden yatırımcılar, girişimciler ve Amerika Birleşik Devletleri’nde iş kurmak isteyenlerdir. EB-5 vizesi almak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir işletmeye minimum 1.800.000 $ yatırım yapmanız gerekir. Yatırımınız hedeflenen istihdam alanı olarak adlandırılan ekonomik olarak sıkıntılı bir bölgedeyse, 900.000 ABD Doları gibi küçük bir miktar yatırım yapmaya uygun olabilirsiniz.

Yatırım yaptığınız işletme, gerekli asgari tutarı yatırmanın yanı sıra ABD’li işçiler için 10 tam zamanlı iş yaratmalıdır. İş kar amaçlı olmalıdır. Gayrimenkul yatırımları ve kar amacı gütmeyen işletmeler EB-5 vizesi için uygun değildir. Bu kişiler E-2 yatırımcı vizesi alabilir.

Bu Vize Türü Nasıl Alınır?

EB-5 vizesini almak için bir yatırımcı doğrudan yatırım yapabilir veya bölgesel bir merkeze yatırım yapabilir . Bölgesel merkezler , tatil köyü veya konut kompleksi gibi büyük ölçekli bir projeyi finanse etmek için birden fazla EB-5 yatırımcısından yatırım fonu toplayan uzmanlaşmış şirketlerdir. Doğrudan yatırım, bölgesel bir merkezde yapılmayan herhangi bir yatırımdır. Doğrudan yatırım örnekleri, kendi işinizi kurmanız veya mevcut bir işi satın almanızdır.

  • EB-5 vizesi de bir göçmenlik vizesidir. Bu nedenle yeşil kart alınmasına yardımcı olur. EB-5 vizesi alarak eşiniz ve çocuklarınız da yeşil kart alabilir.
  • EB-5 vizesi bir göçmenlik vizesi kategorisidir, bu nedenle EB-5 başvurusunda başarılı olursanız yeşil kartınızı alabilir ve ABD vatandaşlığı yolunda olabilirsiniz.
  • EB-5 yatırımcısı olarak eşiniz ve 21 yaşından küçük bekar çocuklarınız da yeşil kart alabilir.
  • Çocuklarınızın Amerika vize alımıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitime erişimi vardır
sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

İngiltere Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

İş Güvenliği ile İşinizi Sağlama Alın

İş Güvenliği ile İşinizi Sağlama Alın

Rusya’da Dil Eğitimi Almak ve Sağladığı Avantajlar

Rusya’da Dil Eğitimi Almak ve Sağladığı Avantajlar

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir