Bitcoin İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Bitcoin İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Cryptofon, kripto borsaları içerisinde, Nisan 2021 tarihi itibariyle piyasada aktif olarak yer almaya başladı. Hesabınızı gerçekleştirerek, cryptofon exchange ve kontratlı işlemler de dahil olmak üzere farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Bu seçenekleri değerlendirmeden öncesinde belki birkaç konuya ilişkin bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Bu açıdan sizlere bitcoin ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda sırasıyla belirtmek istiyoruz.

  • Bitcoin Nedir?

Bitcoin, kripto para olarak tanımlanabilir. Dijital para olarak da adlandırılabilir. Blokzincir teknolojisiyle işlemektedir. Şu anda borsalarda gerçek para olarak değerlendirilmektedir.

  • Bitcoin’i Kim İcat Etti?

2008’de meydana gelen ürkütücü ekonomik buhran neticesinde Satoshi Nakamoto olarak kendisini isimlendirmiş bir grup ya da kişi tarafından üretildi. Hala gerçek kimliği belli olmayan bu isim, teknolojisine dair oldukça detaylı bir makale yayınlayarak, kripto paranın üretilmiş olduğunu duyurdu, ilan etti.

  • Bitcoin Güvenilir Mi?

Bitcoin’i özel kılmakta olan şey, tabii bulunduğu blockchain sisteminde, teknolojisinde yer almasıdır. Blokzincir teknolojisiyle birlikte bugün yapacağınız tüm işlemleriniz kayıt altına alınır ve bloklanırlar. Böylelikle üçüncü kişilere hiçbir şekilde gereksinim de duyulmaz.

  • Bitcoin’i Herkes Üretebilir Mi?

Konuya dair daha detaylı bilgileri Bitcoin madencliği yazısında bulabilirsiniz. Burada özet olarak yanıtlamamız gerekirse, evet diyebiliriz. Ancak üretim işi ve madencilik ile birlikte BTC üretim işlemleri pek de kolay değil. (En azından günümüz arz-talep dengesinde)

  • Bitcoin Nasıl Saklanır?

Bitcoin tabii ki altın gibi ya da geleneksel olan finans değerleri gibi elle tutulur somut bir şey değildir. Tamamen sanal, elektronik dünyanın bir ürünüdür. Bu sebepten ötürü evdeki kasanızda saklayamazsınız. Bunun yerine Bitcoinleriniz daha güvenilir olan Blockchain ağında saklanmaktadır. Bu ağda herkes kendi dijital cüzdanını oluşturabilmektedir.

  • Bitcoin Transferi Nasıl Yapılır?

Bitcoin transferi yapabilmeniz için dijital cüzdanızda yer almakta olan kodlarınızı IBAN paylaşır gibi paylaşabilirsiniz. Böylelikle bu adrese, dijital cüzdanından kişiler gönderimlerini yapabilirler. Bu yapılacak olan işlemler şeffaf bir şekilde kayıt dosyasında tutulacaktır.

  • Bitcoin’in Değeri Nasıl Belirleniyor?

Arz-Talep dengesine göre BTC’nin değeri artıyor ya da azalıyor. cryptofon borsasından güncel olarak değerleri takip edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En Ucuz Nakliye Firmasını Bulun

En Ucuz Nakliye Firmasını Bulun

İş Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

İş Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri 2021

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri 2021

Karabağlar Bosch Kombi Servisi

Karabağlar Bosch Kombi Servisi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir