Amerika’ya Gideceklere Tavsiyeler

Amerika’ya Gideceklere Tavsiyeler

Amerika birleşik devletleri, 50 eyalet ve 1 federal bölgeden oluşan bir ülkedir. Amerika, BM Turizm Örgütü verilerine göre 2012 yılında kaydedilen 67 milyon turistle Fransa’dan sonra dünyada en çok tercih edilen ikinci ülke konumundadır.

Amerika Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Amerika’ya seyahat etmek isteyenler Amerika vizesi almak zorundadırlar. Vize işlemleri sırasında ortaya çıkabilecek sıkıntılar açısından süre kazanmak adına, işlemleri en az 2 ay öncesinden başlatmaları seyahate gidecek olanların kendi yararlarınadır. Çünkü Amerika vizesi almak çok da kolay bir işlem değildir.

Amerika Uçak, Gemi ve Tren Bileti

Hafta ortası, yılbaşı, noel ve bayram dönemleri dışında Amerika uçak bileti daha uygun fiyata bulunabilir. Bu tarihlerde gitmek zorunda olanların ucuz uçak bileti bulmaları biraz zordur.

Amerika’da Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Amerika’da gezilecek yerler kişinin ne görmeyi tercih ettiğine göre belirlenmelidir. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri oldukça büyük bir ülkedir ve yeterince zamanınız yoksa istenilen her yerin gezilmesi mümkün değildir. O yüzden amacınız keyifli ve sakin bir gezi yapmak ise San Diego’yu, sanatsal bir tur peşindeyseniz San Francisco’yu, şehir gezisi yapmak istiyorsanız San Francisco’ya New York’u da ekleyebilirsiniz. Deniz-kum tatili için Los Angeles’ı tercih edebilirsiniz. Gece hayatı beklentinizi de Las Vegas karşılayacaktır. Amacınız alışveriş yapmaksa New York doğru seçenek olacaktır.

Amerika’da Gezilecek Diğer Yerlerin Listesi

Bunun dışında Golden Gate Köprüsü, Walt Disney World’s, Central Park, Times Meydanı, Mount Rushmore, Taos Pueblo, Big Sur, Universal Studios ve Six Flags, Grand Kanyon, Grand Central Station, Congaree National Park, Historic Downtown Beaufort, Old Sheldon Church Ruins, Swan Lake İris Gardens Amerika’da gezilecek yerler listesinde kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.

Amerika’da Yenilecek Yemekler Listesi

En bilinen beslenme şekli Fast Food’tur. Mangalda pişirilen domuz veya dana eti, crab cake (yengeçli bir yemek), damla çikolatalı kurabiye, Amerika’ya has yemek çeşitleridir. Kahve sıklıkla tüketilen içeceklerdendir. Elmalı turta, kızarmış tavuk, pizza, hamburger ve sosisli sandviç de sıklıkla tüketilen diğer yiyecekler arasındadır.

Amerika Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika gezinizde dikkatli olmanız gereken detaylardan biri park sorunudur. Otopark çok azdır. Olanlar da ücretlidir. O yüzden araç tercih etmeyin. Restoran ve taksilerde bahşiş zorunlu gibi bir durum. Mağazalarda gördüğünüz fiyat vergi hariç fiyattır. Vergi ödeme sırasında eklenmektedir. Çıkışta vergi iadesi gibi bir durum da söz konusu değil. Amerikalı biriyle konuşurken el teması yapmamaya çok dikkat edin. Hiçbir şekilde hoşlanmadıkları bir durumdur. Bu durumlara dikkat edildiği sürece, gezip görülmesi oldukça keyifli bir ülke olduğu da bir gerçektir…

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En Ucuz Nakliye Firmasını Bulun

En Ucuz Nakliye Firmasını Bulun

İş Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

İş Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri 2021

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri 2021

Bitcoin İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Bitcoin İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir